top of page

“Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması XI” Üniversiteler Dördüncü Buluşması Gerçekleşti."

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

07.11.2019

DSC_1151.JPG

Meslek Birliğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katkılarıyla gerçekleştirdiği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” kapsamında üniversitelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu yıl on birincisi düzenlenecek yarışma çerçevesinde üniversitelerimizin katılımıyla ‘Fikri Mülkiyet-Telif Hakları’ ve ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığının Geleceği’ konularını içeren konferanslar ve 2009 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı sergilerin dördüncüsü Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

DSC07376.JPG

Sergi Açılışı ve Açış Konuşması  Yargıtay 19. Daire Başkanı Ramazan Özkepir, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağlar Özel, ve RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy tarafından yapıldı. Uluslararası Kıbrıs  Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Yargıtay 19.Ceza Dairesinden  Erdoğan İshakoğlu, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Bilgili, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sümer konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlik Programının Ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Yargıtay 19. Daire Başkanı Ramazan Özkepir  ve Üyeleri, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağlar Özel, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Bilgili, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sümer tarafından K. K. T. C. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu 'nu ziyaret edip Fikir Alış Verişinde Bulunuldu.

bottom of page