top of page

AKLIMA BİR FİKİR GELDİ X. İLETİŞİM FİKİRLERİ YARIŞMASI 

Ödül Töreni
1.jpg

Meslek birliğimiz tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl onuncusunu gerçekleştirdiğimiz “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması”’nın ödülleri, 25 Aralık 2018 Salı günü Harbiye’deki TRT İstanbul Radyo Evi’nde düzenlediğimiz ödül töreni ile sahiplerini buldu.

Ödül Törenimiz RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy ve Kültür ve Turizm Bakanlığı – Daire Başkanı Sanem Arıkan’ın açılış konuşmaları ile başladı.

2.JPG

RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy

3.JPG

Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan

Açılış konuşmalarının ardından RATEM Akademi tarafından düzenlenen, moderatörlüğünü RATEM Hukuk Müşaviri Erdem Türkekul’un yaptığı Yargıyay 19. Ceza Dairesi Üyesi Dr. İhsan Baştürk, TRT Radyo ve Müzik Dairesi Başkanı Ahmet Akçakaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Halil Nalçaoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı – Uzman Ahmet Yener Koçak’ın konuşmalarını gerçekleştirdiği “Her Şey Bir Fikir İle Başlar – Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” başlıklı konferans ile devam etti. Konferansın ardından RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, konuşmacılara teşekkür plaketlerini takdim etti.

4.JPG

Soldan Sağa; Kültür ve Turizm Bakanlığı - Uzman Ahmet Yener Koçak, TRT Radyo ve Müzik Dairesi Başkan Ahmet Akçakaya, RATEM Hukuk Müşaviri Erdem Türkekul, Yargıtay 19. Ceza Dairesi Üyesi Dr. İhsan Baştürk ve Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Halil Nalçaoğlu

Ödül Törenimiz “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” başlıklı konferansın ardından Aklıma Bir Fikir Geldi Ödül Alan Eserler Sergisi açılışı ile devam etti.

5.JPG

Sergi açılışının ardından Aklıma Bir Fikir Geldi 10. İletişim Fikirleri Yarışması’nın kazanları ilan edildi. Ödül Töreni RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent’in açılış konuşmaları ile başladı.

6.JPG

RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy

7.JPG

Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent

Açılış konuşmalarının ardından yarışmamızın Seçici Kurul Başkanı ve Üyeleri teşekkür plaketlerini  Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent’in elinden aldılar. Yarışmamızın Seçici Kurulunda, İletişim Dekanları Konsey Başkanı , Prof. Dr. Aysel Aziz, Radyo Programcısı Cem Arslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı  Sanem Arıkan, TRT Televizyon Dairesi Başkan Yardımcısı Nilgün Aydoğan, Gazeteci Yüksel Aytuğ, Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Reklamverenler  Derneği Alkan Eraltan, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Televizyon Programcısı Oğuz Haksever, Müzik Sanatçısı Özgün ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği - Fügen Toksü yer almaktaydı.

8.JPG

Soldan Sağa; Telif Hakları Genel Müdürü Ziya Taşkent, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği - Fügen Toksü, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan, İletişim Fakülteleri Dekanları Konsey Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, TRT Radyo ve Müzik Dairesi Başkan Ahmet Akçakaya, Müzik Sanatçısı Özgün, Televizyon Programcısı Oğuz Haksever

Seçici Kurul

Seçici Kurul

 • Prof. Dr. Aysel AZİZ - İletişim Fakülteleri Dekanları Konsey Başkanı

 • Cem Arslan - Radyo Programcısı

 • Sanem Arıkan - Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı

 • Nilgün Aydoğan - TRT Televizyon Dairesi Başkan Yardımcısı

 • Yüksel Aytuğ - Gazeteci

 • Dr.  Özgür Bolat - Eğitim Bİlimci

 • Murat Ellialtı - RTÜK izleme Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı

 • Alkan Eraltan - Reklamverenler Derneği

 • Yusuf Gürsoy - RATEM Yönetim Kurulu Başkanı

 • Oğuz Haksever - Televizyon Programcısı

 • Özgün- Müzik Sanatçısı

 • Fügen Toksü - Türkiye Halkla İlişkiler Derneği

Ödül Sahipleri

Ödül Kazanan Eserler

Televizyon Kategorisi Ödülleri

TV-1.JPG

Televizyon kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görülen eser Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi - Güzel Sanatlar Fakültesi - Fotoğraf ve Video Bölümü öğrencileri Anıl Sarıarslan, Neslihan Saygılı, Rahmi Doğançay, Kübra Sonkaya ve Ali Haydar Tombak'dan oluşan grubun çalışması oldu. Ödüllerini, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent'in elinden aldılar.

 

 

1.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Fotoğraf ve Video Bölümü

Rumuz: ŞARLO

Anıl Sarıarslan

Neslihan Saygılı

Rahmi Doğançay

Kübra Sonkaya

Ali Haydar Tombak

TV-2.JPG

Televizyon kategorisinin 2.’lik ödülü ise, Kütahya Dumlupınar  Üniversitesi, Teknik Bilimler M.Y.O, Elektronik Teknolojisi Bölümü öğrencisi Aykut Topçu oldu. Ödülünü, Rekabet Kurumu 2. Başkanı Arslan Narin'in elinden aldılar.

 

 

 

 

2.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

Teknik Bilimler M.Y.O

Elektronik Teknolojisi Bölümü

Rumuz: KÖFTE

Aykut Topçu

TV-3.JPG

Televizyon kategorisinde 3.’lük ödülünün sahibi Rasin Güney Baştürk oldu. Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi arkadaşımız ödülünü, Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent'in elinden aldı.

 

 

 

 

3.

Ankara Üniversitesi

 İletişim Fakültesi

Radyo,Sineme ve Televizyon Bölümü

Rumuz: DiJİTAL İŞPORTA

Rasin Güney Baştürk

Radyo Kategorisi Ödülleri

RD-1.JPG

Radyo kategorisinde 1.’lik ödülü, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Oğuz Aktuna'nın oldu. Ödülünü, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Karahan Uslu verdi.

1.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü

Rumuz: MİKROFON

Oğuz Aktuna

Oğuz Aktuna -
00:0000:00
RD-2.JPG

Radyo kategorisinde 2.’lik ödülüne değer görülen eserin sahibi öğrenciler; İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Medya ve İletişimi Bölümü’nden Korhan Dadak ve Mehmet Can Çiftçi ödüllerini İLDEK Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz'den aldı.

2.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Medya ve İletişimi Bölümü

Rumuz: MARK UP

Korhan Dadak

Mehmet Can Çiftçi

Korhan Dadak - Mehmet Can Çiftçi
00:0000:00
RD-3.JPG

Radyo kategorisinde 3.’lük, Kadir Has Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Bahadır Öz, Ali Ünal ve Birkan Kaya  oldu. Ödüllerini RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy'un elinden aldılar.

3.

Kadir Has Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Rumuz: KÜHİK

Bahadır Öz

Ali Ünal

Birkan Kaya

Bahadır Öz, Ali Ünal, Birkan Kaya -
00:0000:00

Gazete - Dergi Kategorisi Ödülleri

GD-1.JPG

Gazete / Dergi kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görülen eser ise İstanbul Rumeli Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Mehmet Ertuğrul Boyraz ve Burak Ayaydın'a ait. Ödüllerini, Yargıtay 19. Ceza Daiesi Üyesi Dr. İhsan Baştürk'ün elinden aldılar.

GD-2.JPG

Gazete / Dergi kategorisinde 2.'lik ödülü, Akdeniz Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Resul Konuk'a ait. Ödülü Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu tarafından verildi.

2.jpg

2.

Akdeniz Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Rumuz: Tezgaha Gelmeyin

Resul Konuk

GD-3.JPG

Gazete / Dergi kategorisinde 3. ödülüne, Trabzon Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü öğrencisi Oğuzcan Yılmaz layık görüldü. Ödülünü Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar'ın elinden aldı.

3.jpg

3.

Trabzon Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Gazetecilik Bölümü

Rumuz: ORTAK

Oğuzcan Yılmaz

1.jpg

1.

İstanbul Rumeli Üniversitesi

 Sanat ve Tasarım Fakültesi

Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü

Rumuz: FİKRİ HÜRLER

Mehmet Ertuğrul Boyraz

Burak Ayaydın

AKLIMA BİR FİKİR GELDİ ÜNİVERSİTELİLER ARASI 10. İLETİŞİM FİKİRLERİ YARIŞMASI TANITIM FİLMİ

Tanıtım Filmi
Ödül Töreni Fotoğraflar

AKLIMA BİR FİKİR GELDİ ÜNİVERSİTELİLER ARASI 10. İLETİŞİM FİKİRLERİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI

bottom of page