top of page

“Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması XI” Üniversiteler Buluşması Başladı."

 

Hacı Bayram Veli Üniversitesi

16.10.2019

IMG_10_9101.JPG

Meslek Birliğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katkılarıyla gerçekleştirdiği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” kapsamında üniversitelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu yıl on birincisi düzenlenecek yarışma çerçevesinde üniversitelerimizin katılımıyla ‘Fikri Mülkiyet-Telif Hakları’ ve ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığının Geleceği’ konularını içeren konferanslar ve 2009 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı sergilerin ilki Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin ev sahipliğinde, İletişim Fakültesinde gerçekleştirildi.

Sergi Açılışı ve Açış Konuşması Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin, Yargıtay 19.Ceza Dairesi Başkanı Ramazan Özkepir, UNESCO Türkiye Milli Komisyon Başkanı Prof.Dr Öcal Oğuz ve RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy tarafından yapıldı. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Zakir Avşar moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Yargıtay 19.Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İshakoğlu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Hayrettin Çağlar,Telif Hakları Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzmanı Esra Tanrıverdi İcik ,RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Emir M.Ulucak , Besteci,Söz Yazarı-MSG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Tekin ve TRT Radyo Dairesi Başkanı - RATEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Akçakaya konuşmacı olarak yer aldı. Törene Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Ziya Taşkent, Yönetim Kurulu Üyelerimiz M.Aydın Şerbetcioğlu ve H.İbrahim Törer, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışının ardından, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf GÜRSOY, UNESCO Türkiye Milli Komisyon Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ, Yargıtay 19.Ceza Dairesi Başkanı Ramazan ÖZKEPİR, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf TEKİN, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan YAVUZ açılış konuşmalarını yaptılar.

Açılış konuşmasının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir AVŞAR'ın moderatörlüğünde başlayan panelde söz alan Yargıtay 19.Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İSHAKOĞLU, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin ÇAĞLAR, Telif Hakları Genel Müdürlüğü Temsilcisi Esra TANRIVERDİ İCİK, RTÜK izleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Emir M. ULUCAK, Besteci, Söz Yazarı, MSG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun TEKİN, TRT Radyo Dairesi Başkanı RATEM Başkan Yardımcısı Ahmet AKÇAKAYA 'nın konuşmalarıyla panel tamamlandı.

bottom of page