top of page

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ, AKLIMA BİR FİKİR GELDİ ÜNİVERSİTELER ARASI İLETİŞİM FİKİRLERİ YARIŞMASI

 ETKİNLİKLERİ

09.11.2017

RATEM’in 2008 yılından bu yana düzenlediği, artık gelenekselleşmiş olan “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması"nın dokuzuncusu Aralık içinde gerçekleşecek.

Yarışmanın tanıtım faaliyetleri kapsamında düzenlenen Üniversite etkinlikleri de hız kesmeden devam ediyor. Şimdiye kadar Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde gerçekleşen, 21 Kasım Salı günü Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan etkinliklerin ardından RATEM, 22 Kasım Çarşamba günü İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileriyle buluşacak.

Etkinlik; Fikir ve Sanat eserleri alanındaki korsan uygulamalara ve telif hakkı ihlallerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada 2008 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin sergileneceği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması Sergisi” ile başlayacak. Sergi açılışının ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy tarafından, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerine “Radyo ve Televizyon Yayıncılığında Telif Hakları ve Meslek Standartları" konferansı verilecek.

bottom of page