top of page

“Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması XI” Üniversiteler Altıncı ve Son Buluşması Gerçekleşti."

 

Adana Çukurova Üniversitesi

10.12.2019

acilis.jpg

Meslek Birliğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katkılarıyla gerçekleştirdiği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” kapsamında üniversitelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu yıl on birincisi düzenlenecek yarışma çerçevesinde üniversitelerimizin katılımıyla ‘Fikri Mülkiyet-Telif Hakları’ ve ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığının Geleceği’ konularını içeren konferanslar ve 2009 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı sergilerin altıncı ve son buluşma Adana Çukurova Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Sergi Açılışı Sağdan Sola Yargıtay 19.Ceza Dairesinden Bülent Savtok, Adana Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mustafa Kibar, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Aydın, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy,  Adana Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç, Yönetmen Oyuncu Senarist Müfit Can Saçıntı, Kültür ve Turizm Uzmanı Uğur Tekerci ve RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Efsun Tekyeten tarafından yapıldı.

Adana Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Yargıtay 19.Ceza Dairesinden Bülent Savtok, Yönetmen Oyuncu ve Senarist Müfit Can Saçıntı, Kültür Turizm Bakanlığı Uzmanı Uğur Tekerci  RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Efsun Tekyeten Adana Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr.Özge Yenice Ceylan konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlik Programının Ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Yargıtay 19. Daire Üyesi Bülent Savtok, Kültür ve Turizm Uzmanı Uğur Tekerci Yönetmen Senarist Oyuncu Müfit Can Saçıntı ,RATEM Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Beyaz , Efsun Tekyeten tarafından Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş 'ı ziyaret edip Fikir Alış Verişinde Bulunuldu.