top of page

“Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması XI” Üniversiteler Beşinci Buluşması Gerçekleşti."

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

05.12.2019

Acilis1.jpeg

Meslek Birliğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katkılarıyla gerçekleştirdiği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” kapsamında üniversitelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu yıl on birincisi düzenlenecek yarışma çerçevesinde üniversitelerimizin katılımıyla ‘Fikri Mülkiyet-Telif Hakları’ ve ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığının Geleceği’ konularını içeren konferanslar ve 2009 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı sergilerin beşincisi Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Sergi Açılışı Soldan Sağa Sivas Başsavcısı Hasan Uğurlu, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy,  Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Vali Yardımcısı Nebi Kaya ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Delice tarafından yapıldı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Delice moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Yargıtay 19.Ceza Dairesinden  Selçuk Memiş Güney, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü, Kültür Turizm Bakanlığı Uzmanı G.Burcu Vural, Vizyon 58 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Kurt  konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlik Programının Ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Yargıtay 19. Daire Üyeleri Selçuk Memiş Güney  , Erdoğan İshakoğlu RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Atılmış ve İdris Taş tarafından Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan 'nı ziyaret edip Fikir Alış Verişinde Bulunuldu.