top of page
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Aklıma Bir Fikir Geldi Yarışmasına Kimler Katılabilir?
  Yarışmaya yurt içi ve yurt dışında Yüksek Öğretim Kurumu’nda kaydı bulunan üniversitelerin ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencileri katılabilir.
 • Yarışmaya Nasıl Başvurabilirim?
  Bu yıl oluşturmuş olduğumuz başvuru.aklimabirfikirgeldi.org adresinden kayıt olunarak eserlerinizi sisteme yükleyebilirsiniz. Yükleme sırasında ıslak imzalı katılım formunu da doldurarak sisteme yüklemeyi unutmayınız.
 • Başvuru esnasında bir hata ile karşılaşırsam ne yapmalıyım?
  Online başvuru platformuna bireysel veya grup olarak katılıyorsanız sizden istenilen kişisel bilgilerinizi girdikten sonra sistem otomatik olarak size bir şifre atayacaktır. Bu şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer değişiklik yapmak istediğiniz bir konu olursa veya şifre ile ilgili tekrar işlem yapmanız gerekirse ratem@ratem.org adresine mail atabilirsiniz.
 • Yükleyeceğim Eseler Hangi formatta olmalı?
  Yarışmaya katılabileceğiniz beş ayrı kategori bulunmaktadır. Her kategori için gerekli koşullar Başvuru Koşulları sekmesine yer almaktadır.
 • Yarışmaya İki veya Daha Fazla Eserle katılabilir miyim?
  Öğrenciler, birden fazla kategoride yarışmaya katılabilirler. Ancak her kategoride en fazla 2 eser ile başvuru yapabilirler. Aynı eserin tamamı veya parçaları ile birden fazla kategoride başvuru yapılamaz.
 • Yarışmanın Kazananlarından Biri Olduğumu Nasıl Öğreneceğim?
  Yarışmayı kazanan eserler belirlenen Seçici Kurul tarafından belirlenecektir. Dereceye giren öğrenciler RATEM tarafından bilgilendirilecektir. Kazanan eserlerin derecesi düzenlenecek olan ödül töreninde duyurulacaktır.
bottom of page