top of page

RATEM, AKLIMA BİR FİKİR GELDİ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ

İLE BİR ARAYA GELDİ

21.11.2018

IMG_4984.JPG

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile RATEM tarafından bu yıl onuncusu düzenlenecek olan “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” nın tanıtım faaliyetleri kapsamında RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Müzisyen Özgün, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Uzmanı Barış Gözübüyük ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öztunç, Sakarya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Etkinlik ilki 2008 yılında gerçekleştirilen, fikir ve sanat eserleri alanında korsan uygulamaların sonlandırılması amacıyla düzenlenen yarışmada bugüne dek derece alan tüm eserlerin sergilendiği “Aklıma Bir Fikir Geldi Yarışması Sergisi” nin açılışıyla başladı. Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen serginin açılışını RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Büyü,  Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Aytekin İşman, Müzisyen Özgün, Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öztunç ve Doç. Dr. Nesrin Akıncı Çötok yaptı.

IMG_5000.JPG
IMG_5012.JPG

Sergi açılışının ardından, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Müzisyen Özgün, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Uzmanı Barış Gözübüyük ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öztunç “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” konulu konferans için Sakarya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Konferansta radyo televizyon yayıncılığının geleceği ve yeni medya gibi konulara değinilirken ayrıca telif hakları ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

bottom of page