top of page

RATEM’DEN İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ’NE “AKLIMA BİR FİKİR GELDİ” ZİYARETİ

22.11.2017

Soldan Sağa; İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Cankaya, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yenğin, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Yenğin

RATEM’in 2008 yılından bu yana düzenlediği, artık gelenekselleşmiş olan “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası Fikir Yarışması”nın dokuzuncusu Aralık içinde gerçekleşecek.

Yarışmanın tanıtım faaliyetleri kapsamında düzenlenen Üniversite etkinlikleri 22 Kasım İstanbul Aydın Üniversitesi ziyareti ile devam etti.

Etkinlik; Fikir ve Sanat eserleri alanındaki korsan uygulamalara ve telif hakkı ihlallerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada, 2008 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin sergileneceği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası Fikir Yarışması Sergisi” ile başladı. Serginin açılış törenine RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yenğin, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Cankaya, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Yenğin katıldı.

Sergi açılışının ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy,  “Radyo ve Televizyon Yayıncılığında Telif Hakları, Meslek Standartları ve Aklıma Bir Fikir Geldi Yarışması" konulu konferans verdi.

bottom of page