top of page

RATEM, ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

28.11.2018

IMG_5160.JPG

RATEM’in 2008 yılından bu yana düzenlediği, artık gelenekselleşmiş olan “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası Fikir Yarışması”nın onuncusu Aralık içinde gerçekleşecek.

 

Yarışmanın tanıtım faaliyetleri kapsamında düzenlenen üniversite etkinlikleri 28 Kasım Üsküdar Üniversitesi ziyareti ile devam etti.

Etkinlik; Fikir ve Sanat eserleri alanındaki korsan uygulamalara ve telif hakkı ihlallerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada, 2008 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin sergileneceği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası Fikir Yarışması Sergisi” ile başladı. Serginin açılış törenine RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör ve Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, Sanatçı Özgün ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzman Hakan Evrim Tütüncü katıldı.

IMG_5368.JPG

Sergi açılışının ardından moderatörlüğünü Prof. Dr. Süleyman İrvan’ın yaptığı ve RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Sanatçı Özgün, Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzman Hakan Evrim Tütüncü’nün konuşmalarını gerçekleştirdiği “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” başlıklı panel düzenlendi.   

bottom of page