top of page

RATEM’DEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NE “AKLIMA BİR FİKİR GELDİ YARIŞMASI” ZİYARETİ

30.11.2018

photo_5c014be0a8217.JPG

Soldan sağa; Prof. Dr. Ahmet Haluk Yüksel, Av. Barış Günaydın, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Yalçın, Prof. Dr. NesrinAysun Yüksel, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Prof. Dr. Deniz Taşçı, Kanal 26 Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Abacı

RATEM, 2009 yılından bu yana Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği korsanla mücadele amaçlı “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirler Yarışması” kapsamında üniversiteler ile bir araya gelmeye devam ediyor. 

Bu kapsamda RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Yalçın, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Ahmet Haluk Yüksel, Prof. Dr. Deniz Taşçı, Prof. Dr. Nesrin Aysun Yüksel, Anadolu Üniversitesi Avukat Barış Günaydın, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve Kanal 26 Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Abacı’nın katıldığı, geçmiş yıllarda yarışmamızda derece girmiş olan “Aklıma Bir Fikir Geldi Ödül Alan Eserler Sergisi” açılışı yapıldı ve ardından telif bilincini uyandırmak adına, moderatörlüğünü Anadolu Üniversitesi Sinema – Televizyon Bölümü’nden Prof. Dr. Nesrin Aysun Yüksel’in yaptığı, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzman Ahmet Yener Koçak ve Anadolu Üniversitesi Avukatı Barış Günaydın’ın katıldığı “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Konferans ardından RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy ve Üyesi İlhan Yalçın Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Radyo A’yı ziyaret etti.

WhatsApp Image 2018-11-30 at 18.08.44.jp
bottom of page