top of page

“Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması XII” Üniversiteler Buluşması Başladı."

 

DİYARBAKIR DİCLE ÜNİVERSİTESİ

29.04.2022

16.jpeg

Meslek Birliğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katkılarıyla gerçekleştirdiği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” kapsamında üniversitelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu yıl on ikincisi düzenlenecek yarışma çerçevesinde üniversitelerimizin katılımıyla ‘Fikri Mülkiyet-Telif Hakları’ ve ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığının Geleceği’ konularını içeren konferanslar ve 2009 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı sergilerin ilki Diyarbakır Dicle Üniversitesinin ev sahipliğinde, Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Sergi Açılışı ve Açış Konuşması  Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKOÇ, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı M. Aydın ŞERBETCİOĞLU tarafından yapıldı. RATEM Akademi Başkanı Yusuf GÜRSOY moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Yargıtay 7.Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İSHAKOĞLU, Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zühal AKMEŞE DEMİR, Kültür ve Turizm Uzmanı Hakan Uğur TEKERCİ ,RATEM Başkan Yardımcısı Efsun TEKYETEN konuşmacı olarak yer aldı.

bottom of page