top of page

AKLIMA BİR FİKİR GELDİ YARIŞMASI KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÜNİVERSİTE ETKİNLİKLERİNİN SON DURAĞI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ OLDU

06.12.2018

DSC_8577.JPG

RATEM, “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması” kapsamında gerçekleştirdiği üniversite etkinliklerinin finalini İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirdi. Etkinlik, RATEM’in korsanla mücadele bilincini yaymak amacıyla on yıldır başarılı bir şekilde yürüttüğü Aklıma Bir Fikir Geldi Ödül Alan Eserler Sergisi’nin İstanbul Üniversitesi Doktora Salonu’nda açılışı ile başladı. Sergi açılışına Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy, Yargıtay 19. Ceza Dairesi Üyeleri Erdoğan İshakoğlu, Harun Kodalak ve Ali Nevzat Açıkgöz, Telif Hakları Genel Müdürü Ziya Taşkent, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, RATEM Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Erdem, Ahmet Atılmış, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü Prof. Dr. Nilüfer Timisi Nalçaoğlu , Müzik Sanatçısı Özgün ve çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Sergi açılışının ardından etkinlik, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy’un yaptığı açılış konuşmaları ile devam etti.

DSC_8858.JPG

Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu’nun yaptığı “Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif” başlıklı panelde Yargıtay 19. Ceza Dairesi Üyesi Ali Nevzat Açıkgöz, Telif Hakları Genel Müdürü Ziya Taşkent, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Prof. Dr. Nilüfer Timisi Nalçaoğlu ve Sanatçı Özgün fikirlerini değerli katılımcılar ile paylaştılar.

bottom of page